do kasy suma: 0,00 zł

Porady, Pielęgnacja

Pielęgnacja dywanów wełnianych

  1. Wełna dzięki zawartości naturalnej lanoliny jest odporna na brud i plamy - będzie wyglądać świetnie przez długi czas dzięki  regularnemu odkurzaniu.
  2. Wełna zapewnia również odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu - przyjmuje wilgoć gdy jest jej w nadmiarze w pomieszczeniu oraz ją oddaje - gdy powietrze staje się suche
  3. Naturalną właściwością dywanów wełnianych jest "pylenie wełny" przez pierwszych kilka  miesięcy w zależności od typu dywanu. Jest to naturalne zjawisko, występujące w dywanach wełnianych ręcznie tuftowanych. Należy systematycznie odkurzać dywan wyłącznie ssawką bez użycia szczotek - żeby usunąć wychodzący puch wełniany. Odkurzanie końcówką ze szczotkami może wzmagać lub przedłużyć okres pylenia. Na początku stopień pylenia moze być intensywny, w szczególności w przypadku dywanów z przystrzyżonym włóknem.
  4. W największym stopniu i najdłużej pylą dywany wełniane z przystrzyżonym włóknem, w mniejszym stopniu tkane pętelkowo, a prawie niezauważalnie dywany tkane na płasko typu Dhurrie.
  5. Pylenie dywanu nie jest podstawą do reklamacji dywanu chyba że powoduje to powstawanie "łysych obszarów" na dywanie.
  6. Na dywanie ręcznie tuftowanym w trakcie jego użytkowania mogą pojawić się pojedyncze włókna wychodzące ponad powierzchnię dywanu. Takich włókien nie wolno wyciągać, należy je delikatnie przyciąć nożyczkami. Wychodzenie pojedynczych włókien jest naturalną właściwością dywanów tuftowanych, nie jest wadą fabryczną dywanu.
  7. Aby uniknąć kurczenia, podczas czyszczenia wełny należy użyć chłodnej wody. 
  8. W przypadku dywanów tuftowanych najbardziej zalecanym sposobem czyszczenia jest czyszczenie parą. Jest to metoda w przypadku tych dywanów najbardziej efektywna a przy tym najmniej inwazyjna.
  9. W przypadku mocnych zabrudzeń - nie częściej niż raz na rok-2 lata  zaleca się czyszczenie dywanu w profesjonalnych punktach odpowiednio dobranymi środkami.  Nie zaleca się stosowania metody czyszczenia dywanów "na wskroś" ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie dywanu. 
  10. W przypadku gdy wystąpią zabrudzenia, zalania - osuszyć natychmiast, następnie  wyczyścić łagodnym mydłem i zimną wodą.
  11. W przypadku dywanów z wełny nie należy używać środków czyszczących na bazie tlenu.
  12. Aby zapobiec blaknięciu, należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych. Stała ekspozycja na światło słoneczne może spowodować blaknięcie dywanu.

 

Dywany wełniane z dodatkiem wiskozy

  1. Dywany wełniane z dodatkiem wiskozy łączą w sobie właściwości dywanów wełnianych i wiskozowych. Wełna zapewnia długotrwałość i sprężystość, natomist wiskoza nadaje szlachetny połysk.
  2. Dywany  wełniane z dodatkiem sztucznego jedwabiu (wiskozy) będą się świetnie prezentować dzięki regularnemu odkurzaniu. 
  3. Naturalną właściwością dywanów wełnianych jest "pylenie wełny" przez pierwszych kilka miesięcy w zależności od sposobu wykonania dywanu. Jest to naturalne zjawisko, występujące w dywanach wełnianych. Należy systematycznie odkurzać dywan wyłącznie ssawką bez użycia szczotek - żeby usunąć wychodzący puch wełniany. Odkurzanie końcówką ze szczotkami może wzmagać lub przedłużyć okres pylenia. Na początku stopień pylenia moze być intensywny, w szczególności w przypadku dywanów z przystrzyżonym włóknem.
  4. Pylenie dywanu nie jest podstawą do reklamacji dywanu chyba że powoduje to powstawanie "łysych obszarów" na dywanie.
  5. Na dywanie ręcznie tuftowanym w trakcie jego użytkowania mogą pojawić się pojedyncze włókna wychodzące ponad powierzchnię dywanu - zwłaszcza włókien wykonanych z wiskozy/jedwabiu/sztucznego jedwabiu - te włókna sa miękkie i śliskie. Takich włókien nie wolno wyciągać, należy je delikatnie przyciąć nożyczkami. Wychodzenie pojedynczych włókien jest naturalną właściwością dywanów tuftowanych, nie jest wadą fabryczną dywanu.
  6. Nie należy dopuszczać do przemoczenia dywanów wełnianych z dodatkiem wiskozy,  może to spowodować uszkodzenie włókien dywanu, oraz potencjalnie uszkodzenie podłogi pod dywanem.
  7. Aby uniknąć kurczenia, podczas czyszczenia wełny należy użyć małej ilości chłodnej wody którą należy następnie wchłaniać czystą ściereczką lub ręcznikiem papierowym.
  8. W przypadku gdy wystąpią lekkie zabrudzenia, plamy wyczyścić natychmiast  zimną wodą z dodatkiem łagodnego mydła.
  9. W przypadku dywanów z wełny i wiskozy nie należy używać środków czyszczących na bazie tlenu.
  10. W przypadku dywanów tuftowanych najbardziej zalecanym sposobem czyszczenia jest czyszczenie parą. Jest to sposób dla tego produktu najbardziej efektywny a przy tym najmniej inwazyjny.
  11. W przypadku mocnych zabrudzeń - nie częściej niż raz na rok-2 lata  zaleca się czyszczenie dywanu w profesjonalnych punktach odpowiednio dobranymi środkami.  Nie zaleca się stosowania metody czyszczenia dywanów "na wskroś" ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie dywanu. 
  12. Aby zapobiec blaknięciu, należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych. Stała ekspozycja na światło słoneczne może spowodować blaknięcie dywanu.

 

Pielęgnacja dywanów z wiskozy / jedwabiu /sztucznego jedwabiu

  1. Dywany należy odkurzać  regularnie z użyciem ssawki (bez użycia szczotek i turboszczotek). Moc ssania nie powinna być zbyt duża, żeby nie spowodować wyciagania poszczególnych włókien.
  2. Powierzchnię czyścić tylko przy użyciu łagodnego detergentu.
  3. W przypadku zalania, szybko osuszyć powierzchnię, aby zapobiec wzrostowi drobnoustrojów.
  4. Należy unikać emisji bezpośredniego światła słonecznego, aby zapobiec  blaknięciu kolorów.
  5. Należy używać wyłącznie profesjonalnych środków czyszczących - najlepiej czyszczenie proszkowe na sucho.

 

Pielęgnacja dywanów z poliestru / akrylu

  1. Poliester/ akryl jest odporny na brud i plamy i będzie wyglądać świetnie przez długi czas dzięki regularnemu odkurzaniu.
  2. Dywan poliestrowy /akrylowy ręcznie tuftowany (strzyżony) przez pierwszy okres użytkowania pyli (podobnie jak dywany wełniane).
  3. Należy systematycznie odkurzać dywan wyłącznie ssawką bez użycia szczotek - żeby usunąć wychodzący puch. Odkurzanie końcówką ze szczotkami może wzmagać lub przedłużyć okres pylenia. Moc ssania nie powinna być zbyt duża - żeby nie spowodować uszkodzeń dywanu. 
  4. Pylenie dywanu nie jest podstawą do reklamacji dywanu chyba że powoduje to powstawanie "łysych obszarów" na dywanie.
  5. Na dywanie ręcznie tuftowanym w trakcie jego użytkowania mogą pojawić się pojedyncze włókna wychodzące ponad powierzchnię dywanu. Takich włókien nie wolno wyciągać, należy je delikatnie przyciąć nożyczkami. Wychodzenie pojedynczych włókien jest naturalną właściwością dywanów tuftowanych, nie jest wadą fabryczną dywanu.
  6. Dywan z poliestru / akrylu szybko wysycha, w celu usunięcia silniejszych zabrudzeń można czyścić parą.
  7. W przypadku gdy wystąpią zabrudzenia usunąć je jak najszybciej.
  8. Czyścić za pomocą środków do czyszczenia dywanów/wykładzin, które są bezpieczne dla włókien syntetycznych.
  9. W przypadku dywanów tuftowanych zalecanym sposobem czyszczenia jest czyszczenie parą. Jest to sposób dla tego produktu najbardziej efektywny a przy tym najmniej inwazyjny.
  10. W przypadku mocnych zabrudzeń - nie częściej niż raz na rok-2 lata  zaleca się czyszczenie dywanu w profesjonalnych punktach odpowiednio dobranymi środkami.  Nie zaleca się stosowania metody czyszczenia dywanów "na wskroś" ponieważ może to spowodować trwałe uszkodzenie dywanu. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl